Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Admin (658)
Burhan Altıntop Bar_leftBurhan Altıntop BarBurhan Altıntop Bar_right 
_ZoRaKi_ (637)
sehzade (463)
wanted55 (460)
alperenry (251)
YunnuS (149)
TaRıK (141)
MéLiHh (134)
YeNGa55 (100)
BaHaDıR (99)
En son konular
» buy facebook fans and likes xw
Burhan Altıntop Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:47 am tarafından Misafir

» buy facebook fan f8
Burhan Altıntop Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 2:26 am tarafından Misafir

» Kötü Kelimeler Listesi (Böyle Bir Özellik Varsa Özür Dilerim)
Burhan Altıntop Icon_minitimePtsi Ekim 12, 2009 4:38 pm tarafından alperenry

» Hızlı Cevap
Burhan Altıntop Icon_minitimePaz Tem. 05, 2009 6:33 pm tarafından MéLiHh

» Siteniz Süper
Burhan Altıntop Icon_minitimeCuma Tem. 03, 2009 2:00 pm tarafından Atakan

» Tokatspor Kulübü
Burhan Altıntop Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 3:51 am tarafından alperenry

» Bafra Belediyespor
Burhan Altıntop Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 3:48 am tarafından alperenry

» Göztepe A.Ş
Burhan Altıntop Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 3:46 am tarafından alperenry

» Samsunspor Kulübü
Burhan Altıntop Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 3:43 am tarafından alperenry

Son Dakika

Burhan Altıntop

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Burhan Altıntop Empty
MesajKonu: Burhan Altıntop   Burhan Altıntop Icon_minitimeCuma Ocak 09, 2009 10:28 pm

Burhan Altıntop Burhan_Abi

Burhan Altıntop, (23 Ocak 1971, Erbaa, Tokat) Avrupa Yakası isimli dizide Engin Günaydın'ın canlandırdığı karakter. Diziye 3. sezonda katılmıştır. Avrupa Yakası dergisinin idari müdürüdür. Karakterin kullandığı birçok söz ve hareket toplumda yaygın biçimde kullanılmaktadır. Tokatlıdır. Şu anda Sütçüoğlu Rezidansı'nda kalmaktadır.

Hakkında

III. sezonda iş başvurusu için Tokat'tan İstanbul'a geldi. Sütçüoğlu Apartmanına taşındı. Dizinin IV. sezonunda ise Makbule'ye serveti yüzünden aşık oldu ve sözlendiler. Fakat,V. sezonda derginin %50 hissesini satın alan Şahika'ya serveti yüzünden aşık oldu. Sırf bunun yüzünden Sacitten dayak yedi. İzzet'in getirdiği deri montları Makbule meselesi yüzünden alamayınca İzzet'e Makbule ile ayrıldıklarını, onun yaşlı ve çirkin olduğunu söyledi. Makbule bunu öğrenince Burhan'dan ayrıldı.Bunun üzerine Burhan Osman Koçarslanlı'dan yardım istedi. Osman,bunu kabul etti. Fakat,daha sonra İzzet, Makbule'nin de kendisini sevdiğini söyleyince Osman gerçekleri anlayarak Burhan'ı uyardı. Burhan,onun mafyalığını eleştirince Osman, Burhan'ı boğmaya kalktı ve Sacit'le Şahika'yı yanyana görünce Burhan'ı unuttu.

Final sahnesinde,Osman'ın eli Sacit'in çelik tulumu sayesinde kırılır. Bu planı da tutmayan Burhan Altıntop, Makbule'den iyice ümidi keserek Esra adında bir kızla çıkmaya başladı. Fakat, bu kız esrar kaçakçısı çıkınca Burhan karakola düştü ve daha sonra sokakları her gün temizlemesi karşılığında serbest kaldı. V. sezonda Nişantaşı'nda hiç dostu olmadığını anlayınca Nişantaşı'ndan gitmeye karar verdi. Fakat,daha sonra bundan vazgeçti. Şu an İzzet,Makbule ve Burhan aynı evde yaşamaktadırlar. İlk başta İzzet ve Makbule'nin gitmesini istemelerine rağmen Sütçüoğlu Rezidansında kaldıkları müddetçe kavga edeceklerinni görünce fikri değişti. Bu,onun halen Makbule'yi sevdiğini gösterir. Var mısın Yok musuna katılıp 5 YTL kazanmıştır. İstanbul'a gelen Olimpiyat meşalesini Cem'in yerine taşımıştır. Daha sonra "Safiyeyle Evlen Kurtul" adlı evlendirme programına katılmış, burada Makbule ile barışmış ve evlenme teklifi etmiş, Makbule de kabul etmiştir. Eve dönünce ise, evlenme teklifini şöhret olabilmek için yaptığını söylemiştir.Bu arada Melek'in Aslı'ya dost olmak için hediye ettiği resme Burhan'ın odasını tamir eden muhallebicideki Nişantaşı Tatlısının isim hakkını elde eden Karadenizli Dursun yanlışlıkla boya döker.Bunun yüzünden Aslı son çare olarak Burhan'ın resimlerinden birini götürür.Bu resim tahminlerin aksine beğenilip 17.000 YTL'ye alınınca Burhan Türkiye'yi ziyaret eden İngiltere kraliçesi Elizabeth'e yaptığı resimlerden birini hediye eder.Fakat,yanlış anlar.Çünkü,o sıradan bir oyuncudur.Kraliçe değildir.Kendisine Tokat'ta amcasından Domates tarlası kalmıştır.200 metre kare tarlasıyla dostlarına toprak ağasıyım diye hava atmaktadır.

* Üniversiteyi açıköğretim olarak bitirmiştir.

* Yanında sürekli koluna taktığı klasik memur çantasını taşır.

* Kendisinde panik atak olduğunu iddia etmektedir. Bir bölümde ise burn out yani yanıp bitme dah doğrusu kendi değişiyle yandım bittim sendromu olduğunu iddia etmiştir.

* Burhan'ın evinde dünyanın farklı şehirlerinin saatlerini gösteren duvar saatleri vardır. Birinin evden gitmesini istediğinde saatin geç olduğuna vurgu yapmak için "Tokyo'da saat kaç olmuş acayip geç olmuş" diyerek uzun ve derin bir esner.

* Burhan'ın evinde Çiko adını verdiği "Ağlayan Çocuk" tablosu vardır. Ayrıca Mona Lisa'nın yüzü yerine kendi yüz portresi yer alan bir tablosu ve gülen bir ifadesinin yer aldığı başka bir tablosu daha vardır.

* Kendi adına, gelecek nesillere aktarmak amacıyla bir hayrat yaptırmış, ancak belediyeden izin almadığı gerekçesiyle hayratı yıkılmıştır.Hayratın mermerini ise alıp saklamaktadır.Öldüğü zaman mezar taşı için ekstra para gitmesin diye.

* Bir bölümde Avrupa Yakası dergisinden ayrılmış başka bir derginin idari müdürü olmuştur. Çok ciddi çalışan ekibi beğenmemiş ve Avrupa Yakası dergisini özlemiştir.

* Bir müzayedeye gitmiş ve yanlışlıkla yedi bin liraya bir necefli maşrapa almıştır. Bunun üzerine para kazanmak için "Var mısın Yok musun"a katılmıştır.

* Var Mısın Yok Musun programından sonra ünlü olmak istemeye başlamıştır.Bunun üzerine izdivaç programına katılmıştır.

* Bir bölümde el mankenliği yapmıştır.

Canlandıran: Engin Günaydın

Sezon: 3. Sezon

Replik:

Geeeri

Ben de zengin çocuğuyum
ben de üniversite mezunuyum

Anaaam

Aaaauhh gerüzekalüüü

Aslı yeeavrum

ooh shet

* aman pırtttt

ağzını burnunu dağıtırım senin!!

okeyto

anammmmmm ifot

off puff afra tafra afra tafra poffff

efferin keleş

delüüüüü

cem devesi

papucumun rockçısıı / pabucumun satanisti

naber ehtiyar

hey gary whats up man

püslük

kesköse / alow franse / setom gato setom meke

pisluk

ay ben bu kıza çok üzülüyorum ya

bunların bedeli bu mu olmalıydı,bu mu olmalıyydı,hııı bu mu olmalııııııydıııııııııı...

Burhan Altıntop
1 sayfadaki 1 sayfası